Náš tým


Mgr. Martin Hykel


V roce 2013 Martin absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. První zkušenosti sbíral v advokátní kanceláři Havel&Holásek, a pak u JUDr. Petra Stoklase, kde získal odborné znalosti z trestního práva.

Teď je ale Martinovou specialitou převážně obchodní právo. Advokátské zkoušky totiž skládal jako vedoucí pobočky zahraniční kanceláře V4Legal. Obchodní korporace, vstupy podnikatelů na trh, akvizice a fúze, tím žil. Po večerech v kanceláři, na obchodních cestách a často i o víkendech.

Martin se práce nebojí, své o tom ví ostatně i Eskymáci na Aljašce, kde trávil léta za svých studií porcováním lososů nebo návštěvníci jedné vyhlášené restaurace ve Washingtonu DC, kde 6 měsíců pracoval po zisku magisterského titulu. Angličtina je díky tomu prakticky jeho druhým rodným jazykem ale również mówi po polsku.


Mgr. Martin Čajka


Ještě před magisterskými zkouškami na právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně si Martin stačil udělat bakalářský titul v oboru práva mezinárodního obchodu. Bakalářskou práci věnující se sporu o průmyslový vzor Apple vs. Samsung psal už jako student druhého ročníku magisterského studia.

I z toho je jasné, že Martina právo pohltilo od samého začátku. Logickým vyústěním po studiích tak byla dlouholetá praxe ve věhlasné advokátní kanceláři Grobelný, Skřipský a partneři. Tady se specializoval hlavně na všechny aspekty občanského práva, klienty před soudy po celé ČR však zastupoval i v případech trestních nebo správních deliktů.

Kdyby se nestal advokátem, byl by úspěšným byznysmenem. Svědčí o tom jeho angažování v úspěšných projektech Realizace dotací s.r.o., kde pomáhá firmám dosáhnout na dotace z EU nebo IVVA – volejbalové asociace pořádající mezinárodní turnaje ve volejbale. Nápady na efektivní řešení Martin vymýšlí nejen pro své klienty, ale i jako tvůrce hry ve fotbale, který je jeho celoživotní vášní.

 


Mgr. Filip Hořínek


Filip promoval na Masarykově univerzitě v Brně v roce 2013, kdy zároveň studoval historii, která je jeho vášní.

Zřejmě i z hlubokých znalostí historie plynou Filipovy silné morální zásady. Maximální důstojnost a vážnost je pro něj obrazem advokacie. Tyto zásady projevoval už při své praxi v advokátní kanceláři JUDr. Kubína a později po boku advokáta Mgr. Metelky. Díky své každodenní tvrdé práci se stal odborníkem především na občanské právo – hlavně oblast rodinného práva a nemovitostí. Hodně zkušeností nabral také v trestním právu.

Když se Filip ve volném čase nevěnuje čtení historických nebo filozofických děl, vydává se za dobrodružstvím po světě. Díky knihám od Jacka Londona, Mika Waltariho nebo C.S. Lewise a návštěvám Aljašky, Kanady nebo Skotska získal neobyčejný rozhled. Své znalosti a zkušenosti kromě klientů rád předává i svým dvěma krásným dcerám.

Chci konzultaci

Kontakty

Mgr. Martin Hykel

 +420 775 774 434
 martin.hykel@3advokati.cz
9aa2bnz

Mgr. Martin Čajka

 +420 721 766 346
 martin.cajka@3advokati.cz
ygz2bn7

Mgr. Filip Hořínek

 +420 725 434 597
 filip.horinek@3advokaticz
34bepxt

 Sokolská tř. 936/91
702 00 Ostrava
 brm2br2

IČ: 06799515
DIČ: CZ06799515
 Jsme plátci DPH

          Sokolská tř. 936/91, 702 00 Ostrava                    bm2bm2                +420 721 766 346                         info@3advokati.cz


Sokolská tř. 936/91, 702 00 Ostrava
 bm2bm2
+420 721 766 346
 info@3advokati.cz